Matek feladatomban tudnál segíteni? [link]
Meg kell oldani a valós számok halmazán ezt a feladatot!
Megköszönném, ha valaki tudna rám időt szakítani :))
2013. márc. 23. 16:21
1/2 anonim válasza:
A lényeg:
cos (π-x)=-cos x
=================
4 cos³ x-3cos x=0
(cos x)(4 cos²-3)=0
Vagy az első, vagy amásodik tényező nulla.
a) cos x = 0
b) cos x = ±gyök(3)/2
Van három sorozat megoldás.
Remélem, innen már menni fog.
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm, tényleg sokat segítettél :D
2013. márc. 24. 13:56