Valós számok halmazán megoldandó egyenlet? (Trigonometria! )


Matek feladatomban tudnál segíteni? [link]


Meg kell oldani a valós számok halmazán ezt a feladatot!


Megköszönném, ha valaki tudna rám időt szakítani :))


2013. márc. 23. 16:21
 1/2 anonim ***** válasza:

A lényeg:

cos (π-x)=-cos x

=================

4 cos³ x-3cos x=0

(cos x)(4 cos²-3)=0

Vagy az első, vagy amásodik tényező nulla.

a) cos x = 0

b) cos x = ±gyök(3)/2

Van három sorozat megoldás.

Remélem, innen már menni fog.

2013. márc. 23. 16:46
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm, tényleg sokat segítettél :D
2013. márc. 24. 13:56