[link]


11-es trigonometrikus egyenlet. Több módon is megpróbáltam megoldani, de nem jött ki. Valaki rá tudna erre nézni?


2013. márc. 23. 13:35
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs megoldás,mert sinus csak 1 és -1 között lehet,de ez csak az én véleményem.
2013. márc. 23. 13:46
 2/4 anonim ***** válasza:

Van megoldása mégpedig "három":

x1 = 90 + k*360

x2 = 330 + k*360

x3 = 210 + k*360


k egész

2013. márc. 23. 13:51
 3/4 anonim ***** válasza:

Előző kommentben leírtam a megoldást, de gondolom nem lettél vele kisegítve :)



8sin²x + 2(2sinx-1)² = 5(2sinx)(2sinx-1)

(2sinx-1)² = 4sin²x-4sinx+1


8sin²x + 8sin²x - 8sinx + 2 = 20sin²x - 10sinx

2sin²x - sinx - 1 = 0


Másodfokú egyenlet sinx-re

Megoldások: 1 és -1/2


x1 = 90 + k*360

x2 = 330 + k*360

x3 = 210 + k*360

2013. márc. 23. 13:56
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2013. márc. 23. 13:58