5^(x+4)-5^(x+2)=242013. márc. 20. 18:19
1/4 anonim válasza:
wolframalpha.com
És ez nem Tudomány értem?
2/4 A kérdező kommentje:
-.-"
2013. márc. 20. 18:50
4/4 anonim válasza:
A feladat
5^(x + 4) - 5^(x + 2) = 24
5^x*5˘^4 - 5^x*5² = 24 = 5² - 1
Kiemelés
5^x*5²(5² - 1) = 5² - 1
Egyszerűsítve
5^x*5² = 1
5^x = 1/5²
5^x = 5^(-2)
így
x = -2
=====
DeeDee
*******