Valaki le tudná vezetni nekem ezt az egyenletet?

5^(x+4)-5^(x+2)=24
2013. márc. 20. 18:19
 1/4 anonim ***** válasza:

wolframalpha.com

És ez nem Tudomány értem?

2013. márc. 20. 18:42
 2/4 A kérdező kommentje:
-.-"
2013. márc. 20. 18:50
 3/4 anonim ***** válasza:

Ez a megoldás:

[link]

2013. márc. 20. 19:22
 4/4 anonim ***** válasza:

A feladat

5^(x + 4) - 5^(x + 2) = 24


5^x*5˘^4 - 5^x*5² = 24 = 5² - 1

Kiemelés

5^x*5²(5² - 1) = 5² - 1

Egyszerűsítve

5^x*5² = 1

5^x = 1/5²

5^x = 5­^(-2)

így

x = -2

=====


DeeDee

*******

2013. márc. 20. 19:23