10. -es matek. Segítene valaki?


1.Számítsa ki az alábbi kifejezés értékét:

a.)(2√12-4√27+3√75+7√8-3√48)*(4√48-3√27-5√18+2√50)

b) (√12+√23 + √12-√23)^2 (mindkét résznél teljes gyök alatt van a 23)


2.oldja meg az egyenletet!

√3x+1=x-1


3.melyik a nagyobb?

2√3 vagy 1/√3-√2


4.egyszerűsítse a törtet!

10x^2-13x-3 / -8x^3+14x-3



2013. márc. 21. 19:06
 1/4 anonim ***** válasza:
a) 56,287
2013. márc. 21. 19:31
 2/4 rémuralom ***** válasza:

A gyök alatt mindig olyan szám van, amely felírható m*n^2 alakban, ahol m és n pozitív egész számok. A 12 például 3*2^2, a 75 3*5^2. Szorzat tényezőiből külön-külön is elvégezhető a gyökvonás, tehát sqrt(75)=sqrt(3*25)=sqrt(3)*sqrt(25)=sqrt(3)*5. Tehát a gyök hetvenöt egyenlő ötször gyök három. Mivel mindenütt csak gyök2-k és gyök3-ak vannak különböző számokkal szorozva, ezek simán összeadhatók: például 2*sqrt(3)+4*sqrt(3)=6*sqrt(3).


Törtet egyszerűsíteni úgy kell, hogy szorzattá alakítod őket. Másodfokú kifejezést úgy kell szorzattá alakítani, hogy a kifejezést egyenlővé teszed nullával, az egyenlet gyökeivel pedig felírod az (x-a)*(x-b) alakot, ahol a és b az egyenlet megoldásai.

2013. márc. 21. 19:32
 3/4 anonim ***** válasza:

b)

Ha az negyzeten akar lenni a vegen, akkor


48

2013. márc. 21. 19:34
 4/4 anonim ***** válasza:

Az elsőben nincs elírva valami? Így nem olyan szép:

[link]

2013. márc. 21. 19:37