Szöveges matek feladat 10. o?

Egy autó 540 km utat tett meg. Ha ugyanezt az utat 10 km/h-val kisebb sebességgel tenné meg, akkor menetideje egy órával hosszabb lenne. Mekkora a sebessége ?
2013. márc. 20. 20:39
 1/1 bongolo ***** válasza:

Sebessége legyen v km/h. Az utat t óra alatt tette meg:

540/t = v

A második mondat ezt jelenti egyenlettel:

540/(t+1) = v-10


Ezt az egyenletrendszert oldd meg. Könnyű lesz, az elsőből a sebesség már ki van fejezve, helyettesítsd be a másikba. stb.

2013. márc. 20. 23:55