Egy autó 540 km utat tett meg. Ha ugyanezt az utat 10 km/h-val kisebb sebességgel tenné meg, akkor menetideje egy órával hosszabb lenne. Mekkora a sebessége ?2013. márc. 20. 20:39
1/1 bongolo válasza:
Sebessége legyen v km/h. Az utat t óra alatt tette meg:
540/t = v
A második mondat ezt jelenti egyenlettel:
540/(t+1) = v-10
Ezt az egyenletrendszert oldd meg. Könnyű lesz, az elsőből a sebesség már ki van fejezve, helyettesítsd be a másikba. stb.