Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Koordinátageometria, segítség?

Koordinátageometria, segítség?

Figyelt kérdés
A feladat: A harmadik csúcs a derékszögű háromszögnek az x tengelyen fekszik. A[1 , 5], B[-2 , 3]. Számold ki a C csúcs koordinátáit(vagyis elég az x-et, mert az y az 0). Valaki segítene?? Nem kell kiszámolni, csak mégis, egy löketet adjon, hogy el tudjak indulni...Előre is köszönöm

2013. márc. 21. 18:43
 1/8 anonim ***** válasza:

A derékszögű háromszög C csúcsa a Thalész-körön van. Felírod az AB felezőpontját (F), AF távolság a kör sugara, F a középpontja. A kör egyenlete ebből megvan.

A kör egyenletébe az y=0 -t helyettesítve megkapod a C pont(ok) x koordinátáit.

2013. márc. 21. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

#1 vagyok.

Most látom, hogy az AB szakasz "messze" van az előzőleg leírthoz képest, tehát a derékszög A-nál, vagy B -nél van.

Az AB -re merőlegest kell állítani ( A-ban is és B-ben is ), ahol az metszi az x tengelyt ott van a harmadik csúcs.

Tehát így is két megoldás van.

2013. márc. 21. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
geogebrában megszerkesztettem, és a C pont nem fekszik a thálesz körön. A C pont x koordinátája 0 és 4,34... de nem tudom, hogy kell kiszámolni, de köszi, hogy próbáltál segíteni.
2013. márc. 21. 19:04
 4/8 A kérdező kommentje:
aha köszi
2013. márc. 21. 19:04
 5/8 anonim ***** válasza:

Akkor neked is ilyen ábrád van:

[link]

2013. márc. 21. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
igen ugyanolyan... de még így se tudtam rájönni hogyan kell kiszámolni,. még egy kis segitség jól jönne...
2013. márc. 21. 19:30
 7/8 anonim ***** válasza:

Az egyenes egyenletének felírását meg kell tanulni. Én az adott ponton átmenő, adott iránytényezőjűt szoktam használni:

[link]

Mások a normálvektorost - azt leírod te.

2013. márc. 21. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszi szépen, bár a tiedet nem igen értem, mert azt a fajta módszert még nem vettük...amúgy én jól kezdtem el számolni, a pitagorasz tételével, de valami előjelet elnézhettem azért nem jött ki a megfejtés, de még egyszer köszönöm
2013. márc. 22. 15:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!