Egy ABC háromszög oldalainak felezőpontjai: Aˇ1 (-2;1) Bˇ1 (4;3) Cˇ1 (2;3) koordinátájú pontok. Mi az ABC háromszög csúcspontjainak koordinátái?


Tudom, hogy nyomott az ábra de ez a feladat és sürgősen kéne..Valaki segítsen! Légyszi!!



2013. febr. 25. 19:47
 1/3 anonim ***** válasza:

A(x1;y1) B(x2;y2) C(x3;y3)

CB oldal felezőpontja Aˇ1 (-2;1)

AC oldal felezőpontja Bˇ1 (4;3)

AB oldal felezőpontja Cˇ1 (2;3)


I. 2=(x1+x2)/2

II. 4= (x1+x3)/2

III. -2=(x2+x3)/2

Az egyenletrendszert megoldva megkapod a csúcspontok első koordinátáit .

x1 = 8

x2 = -4

x3 = 0


A második koordinátákra is felírva az összefüggéseket

y1=5

y2 =1

y3 =1


A(8;5)

B(-4;1)

C(0;1)

2013. febr. 25. 20:32
 2/3 BKRS ***** válasza:

Nézzük először az x koordinátákat, aztán majd az y-ra ugyanígy lehet.

Mondjuk az A pont x koordinátája a

Mondjuk az A pont x koordinátája a

és a C pont x koordinátája c

A végpont koordinátáinak az átlaga az a felezőpont koordinátája, vagyis:


(a+b)/2 = 2

(b+c)/2 = -2

(a+c)/2 = 4

Vagyis

I) a+b = 4

II) b+c = -2

III) a+c = 8


IV) III-I:

c-b=4


V) II+IV

2c=2

c = 1

b = -3

a = 7

A(7, ?) B(-3, ?) C(1, ?)

namost ugyanígy az y koordinátákra.

2013. febr. 25. 20:32
 3/3 anonim ***** válasza:
A 2-es valamit elszámolt.
2013. febr. 25. 20:41