Teglatest terfogata es felszine?

Egy teglatest 1 csucsbol kiindulo harom el hosszanak osszege 240 cm. Az elek hosszainak aranya 3:4:5. Hany dm^2 a teglatest felszine? Hany dm^3 a teglatest terfogata? Hogyan kezdjek hozza? Az atvaltasokat meg a kepleteket tudom, de nem tudom hogy szamoljam ki. Segitsetek, koszi :)
2013. márc. 20. 20:31
 1/1 anonim ***** válasza:

a=3x

b=4x

c=5x

3x+4x+5x=240

12x=240

x=20

a=3*20= 60 cm

b=4*20= 80 cm

c=5*20=100 cm


A = 2*(a*b+a*c+b*c)

V = a*b*c

2013. márc. 20. 21:01