Egy teglatest 1 csucsbol kiindulo harom el hosszanak osszege 240 cm. Az elek hosszainak aranya 3:4:5. Hany dm^2 a teglatest felszine? Hany dm^3 a teglatest terfogata? Hogyan kezdjek hozza? Az atvaltasokat meg a kepleteket tudom, de nem tudom hogy szamoljam ki. Segitsetek, koszi :)2013. márc. 20. 20:31
1/1 anonim válasza:
a=3x
b=4x
c=5x
3x+4x+5x=240
12x=240
x=20
a=3*20= 60 cm
b=4*20= 80 cm
c=5*20=100 cm
A = 2*(a*b+a*c+b*c)
V = a*b*c