Ezt az egyenletet hogyan kell megoldani?

x^3+3x^2=0

2013. márc. 18. 18:11
 1/5 Silber ***** válasza:

x^3+3x^2=0

x+3=0

x=-3


A másik megoldás az x=0, mivel 0^n=0; n!=0.

2013. márc. 18. 18:13
 2/5 A kérdező kommentje:
Egy kis magyarázatot kaphatnék hozzá? Köszi.
2013. márc. 18. 18:17
 3/5 Silber ***** válasza:

x^3+3x^2=0

Kiemeljük az x^2-et:

x^2(x+3)=0

Innen kétfelé ágazik az út: vagy x^2-tel, vagy x+3-mal osztunk le.

I.: x^2=0 => x=0

II.: x+3=0 => x=-3

2013. márc. 18. 18:19
 4/5 anonim ***** válasza:

az x+3=0 -s következtetéshez én is kérnék magyarázatot.

én úgy gondoltam volna, hogy gyököt vonsz, tehát marad x^2 + 3x=0, és akkor másodfokú egyenlet megoldóképletével kijön.

2013. márc. 18. 18:22
 5/5 A kérdező kommentje:
Már értem, köszi.
2013. márc. 18. 18:34