Hogy kell megoldani egy ilyen egyenletet?


x^4-7x^2-18=0


Ha jól emlékszem másodfokú egyenletet kell belőle csinálni de hogyan? (lehet, hogy rosszul emlékszem)


2013. márc. 18. 16:23
 1/3 anonim ***** válasza:

Új ismeretlent kell bevezetni! x^2=y


y^2-7y-18=0

Megoldani a megoldóképlettel!

2013. márc. 18. 16:40
 2/3 anonim ***** válasza:

x^4 - 7x^2 - 18 = 0

Set y = x^2, solve in the usual manner to find y=x^2=9 or -2. The first solution leads to x=3 or -3, the second to -sqrt(2) i and sqrt(2) i, where i^2 is of course -1.



bocsi yahoo.omon találtam..



vagy nézd meg a többi válaszoló válaszát:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__hazife..

2013. márc. 18. 16:40
 3/3 A kérdező kommentje:
Aha, igen már emlékszem, értem:D köszönöm!:D
2013. márc. 18. 16:49