2013. márc. 10. 13:59
1/1 anonim válasza:
2^x − 14 * 2^−x = −5
2^x −14 * 2^(x*(-1)) = −5
2^x = a
a - 14*(a^-1) = -5
a - 14/a = -5
a^2 - 14 = -5*a
a^2 + 5a - 14 = 0
másodfokú egyenlet megoldólépletével:
a1 = 2 -> 2^x = 2 -> x = 1
a2 = -7 -> nem jó, mert 2^x sosem lehet negatív