5*(4x-1)-2(3x-4)=2*(x+3)-(3x-7)
letudnátok írni lepésről lépésre
2013. márc. 4. 19:15
1/4 anonim válasza:
Először felbontjuk a zárójeleket!
20x-5-6x+8=2x+6-3x+7
Mindkét oldalon összevonunk!
14x +2 = 13-x /+x
15x+2 =13 /-2
15x =11 /:15
x = 11/15
2/4 anonim válasza:
14x +3 a baloldalon, mert -5+8 nem 2 :)
és akkor még a végeredmény is kerek lesz ezalapján:
14x +3 = 13-x /+x
15x +3 = 13 /-3
15x = 10 /:15
x = 10/15 (2/3)