Hogy kell megoldani ezt az egyenletet?


5*(4x-1)-2(3x-4)=2*(x+3)-(3x-7)

letudnátok írni lepésről lépésre



2013. márc. 4. 19:15
 1/4 anonim ***** válasza:

Először felbontjuk a zárójeleket!

20x-5-6x+8=2x+6-3x+7

Mindkét oldalon összevonunk!

14x +2 = 13-x /+x

15x+2 =13 /-2

15x =11 /:15

x = 11/15

2013. márc. 4. 19:25
 2/4 anonim ***** válasza:

14x +3 a baloldalon, mert -5+8 nem 2 :)


és akkor még a végeredmény is kerek lesz ezalapján:


14x +3 = 13-x /+x

15x +3 = 13 /-3

15x = 10 /:15

x = 10/15 (2/3)

2013. márc. 4. 19:38
 3/4 mattan ***** válasza:
2013. márc. 4. 19:38
 4/4 anonim ***** válasza:
1-es vagyok. Elnéztem.
2013. márc. 4. 19:41