Ezt a fura egyenletet hogy kell megoldani?


(x^2x)*(2^(2x-2))*4=27

szószerint: (x a kettő x-ediken) szorozva (kettő a kettő x minusz kettediken) szorozva négygyel egyenlő huszonhét.


Ilyet még sose láttam...


2013. márc. 16. 11:00
 1/2 anonim ***** válasza:

Exponenciális egyenlet...


x^(2x)*2^(2x-2)*4=27

x^(2x)*2^(2x-2+2)=27

x^(2x)*2^(2x)=27

(2x)^(2x)=27


Legyen 2x = a


a^a = 3^3


a = 3

2x=3

x = 3/2

2013. márc. 16. 11:40
 2/2 anonim ***** válasza:
fura egyenlet :)
2013. márc. 16. 15:12