Egy 3 dl-es henger alakú pohár 10 cm magas. Legalább mekkora sugarú kör alakú alátétet kell aláraknunk, ha azt szeretnénk, hogy az a pohár alól minden irányban kilátszódjék?

Valaki hozzáértő végigvezetné ezt nekem?
2013. márc. 17. 19:52
 1/8 anonim válasza:

3dl=0,3l=0,3dm^3=300cm^3 a területe

Ezt megkapjuk r^2*pi*m=r^2*pi*10=300

r^2=26,86cm

r=5,18cm

Legalább ennyi legyen.

2013. márc. 17. 20:01
 2/8 A kérdező kommentje:

köszi, de megvan a megoldása, és az nem ennyire jött ki. ha leírom, akkor vissza tudnád számolni, hogy nem néztél-e el valamit? Ez a megoldás, csak az a baj, hogy nem tudom végigvezetni: A térfogat V = 3 dl = 0,3 dm3, a pohár magassága 1 dm.

Ahenger térfogatképletébe helyettesítve: 0,3 = r2 · p · 1 Þr » 0,3090 dm, tehát 0,3090 dm

sugarú körnél nagyobb kör alakú alátét szükséges.

2013. márc. 17. 20:07
 3/8 A kérdező kommentje:
az ott rnégyzet*pi*1 lenne és a végén kerekítve az eredmény.
2013. márc. 17. 20:09
 4/8 anonim válasza:

rossz a számológépem. Én maradtam cm-ben.

r^2=9,5541

r=3,090cm

Legalább ennyi legyen.

Ha valamit nem értesz, szépen lassan elmagyarázhatom

2013. márc. 17. 20:12
 5/8 A kérdező kommentje:
na akkor most elölről. az első sor jó? csak a másodikba ezt írjam, amit a második kommentbe írtál?
2013. márc. 17. 20:14
 6/8 anonim válasza:

Akkor most részletesebben leírom :)

Adat:

Pohár térfogata 3 deciliter, ami 0,3 liter, ami 0,3 köbdeciméter

Pohár magassága 10cm, ami 1 dm.

A pohár térfogatát úgy számoljuk ki, hogy a kör területe*magasság. A kör területe sugár a négyzeten * 3,14.


Szóval r^2*pi*m=térfogat (V)

r^2*3,14*1=0,3 /:3,14

r^2=0,95541 /gyökvonás

r=0,3090cm

2013. márc. 17. 20:18
 7/8 A kérdező kommentje:
jaj nagyon szépen köszönöm, így már érthetőbb és átláthatóbb. :) lenne még egy feladat, segítenél abban is?
2013. márc. 17. 20:20
 8/8 A kérdező kommentje:
remélem látod még. Határozzuk meg az x--->gyök alatt x négyzet-4 függvény értelmezési tartományát és értékkészletét. ezt is végig tudnád vezetni nekem?
2013. márc. 17. 20:34