A. Egy henger alakú oszlop 2,25 m magas, átmérője 80 cm. Hány négyzetméteres lemez kellett az oszlop (palást) elkészítéséhez? B. Egy ház esőcsatornája félhenger alakú. Mennyi bádog kellett a 6,4 m hosszú csatorna elkészítéséhez, ha átmérője 20 cm?


C. Számítsd ki a 40 cm sugarú,75 cm magasságú egyenes henger alakú fedett bádogtartályhoz szükséges lemez mennyiségét! (Összeforrasztáshoz a felszín 10%-át kell még anyagszükségletként figyelembe venni! ) Mennyi víz fér a tartályba?

D. Egy egyenes henger alakú pohár átmérője 10 cm. Mekkora a pohár magassága, ha 440 ml víz fér bele?

Tudnátok segíteni, mert semmit nem értek belőle?



2012. dec. 12. 16:26
 1/4 PósánéAnita ***** válasza:

a mértékegységeket fontos azonosba átváltanod!!

A. a palást tulajdonképpen egy téglalap aminek egyik oldala a test magassága, másik oldala pedig az alapkör kerülete, így = 2*r*3,14*m=5,65 m2

B. mivel félhenger alakú a palást az előzőekhez hasonlóan számolandó, csak osztani kell kettővel: P=2*0.01*3,14*6,4/2=2,01. ha kell hozzá a két vége is , az egy-egy félkör azaz rnégyzet*3,14/2 kétszer: 0,03 így 2,04 m2

C. ide a teljes A kell= 2*rnégyzet*3,14+2*r*3,14*m=28902,65 cm2, ehhez jön a forrasztásos dolog, azaz : ez a 100%, ennek a 110%-t kell venned: *1,1=31792,9 cm2

V=rnégyzet*3,14*m= 376991,1 cm3= 376,9 l

D. 440 ml= 0,44 l=0,44 dm3

térfogatképletbe behelyettesítve: 1,44=0.5négyzet*3,14*m, innen m=0,56 dm= 5,6 cm

2012. dec. 13. 13:59
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!:-)
2012. dec. 13. 22:28
 3/4 PósánéAnita ***** válasza:

akkor még egyszer csak a D. rész

megvan adva a térfogata 440ml, ezt átváltottam dm^3 be:0,44 dm^3

A térfogatképlet: V=r^2*pi*magasság, ide behellyetesítünk:

0,44=0,5^2*3,14*magasság

0,44=1,57*magasság

m=0,28

nem csoda hogy nem értettet,a térfogat értéket elírtam

2012. dec. 17. 13:57
 4/4 A kérdező kommentje:
Kösz!
2012. dec. 17. 20:10