Egyenlő oldalú henger térfogata 1 liter. Számítsuk ki a henger méreteit?


2012. nov. 26. 19:37
 1/3 anonim ***** válasza:

Hogyan fogtál hozzá? Hol akadtál el?

Gondolom nem azt várod, hogy helyetted megcsinálja valaki a házidat.

2012. nov. 26. 21:26
 2/3 A kérdező kommentje:
A rajz az megvan. Meg tudom, h a térfogat az 1 liter. De hogy az egyenlő oldalú henger mit jelent azt nem tudom.
2012. nov. 26. 21:31
 3/3 anonim ***** válasza:

1 liter az 1 dm^3.Ebből V=r^2pi*m=1000cm^3


A henger átmérője és magassága ugyanakkora,azaz a magasságot átírhatjuk 2r-be(mivel az átmérő a sugár kétszerese és m=d).Ebből 2r^3pi=1000cm^3.Osztunk 6,28-cal,az ~159,24,amelyből köbgyököt vonva 5,42-t kapunk,ez a sugár.Azaz az átmérő és a magasság 10,84cm.Pár köbcenti eltérés kerekítés miatt lehetséges,de az már csak formalitás,nekem 0,1cm^3 eltérés volt a végén.

2013. márc. 20. 22:14