Egy henger alakú, vízzel feltöltött tartály belső átmérője 2m, a magassága 4,5 m. Mennyi a térfogata? Mennyit süllyed a víz szintje a tartályban, ha 25 hl vizet kiengedünk?

A henger tengelye függőleges.

2012. nov. 26. 20:10
 1/2 anonim ***** válasza:

Hogyan fogtál hozzá? Hol akadtál el?

Gondolom nem azt várod, hogy helyetted megcsinálja valaki a házidat.

2012. nov. 26. 21:26
 2/2 anonim ***** válasza:

1)

Próbálj a henger térfogatképletéből kiindulni:

V=r^2*Pi*M = 14,13m3

Minden adatot ismersz (r=d/2)

2)

Ismered a térfogatot = 25hl = 2,5m3

1L = 1m3; 1hl = 0,1m3


Ismét indulj ki a henger térfogatképletéből, ahol most majd az M-et kell kiszámolnod: M=0,8m


Azaz 4,5-0,8=3,7m-t süllyedt a víz szintje.

2012. nov. 29. 14:40