A henger tengelye függőleges.2012. nov. 26. 20:10
1/2 anonim válasza:
Hogyan fogtál hozzá? Hol akadtál el?
Gondolom nem azt várod, hogy helyetted megcsinálja valaki a házidat.
2/2 anonim válasza:
1)
Próbálj a henger térfogatképletéből kiindulni:
V=r^2*Pi*M = 14,13m3
Minden adatot ismersz (r=d/2)
2)
Ismered a térfogatot = 25hl = 2,5m3
1L = 1m3; 1hl = 0,1m3
Ismét indulj ki a henger térfogatképletéből, ahol most majd az M-et kell kiszámolnod: M=0,8m
Azaz 4,5-0,8=3,7m-t süllyedt a víz szintje.