Egy forrás óránként 82hl vizet ad . A forrásvizet henger alakú tartályba vezetik. Milyen magasságig telik meg a tartály 4 óra alatt, ha az alapkör átmérője 7,5m? Valaki segítsen!


2012. nov. 19. 19:09
 1/4 anonim ***** válasza:

4 óra alatt 4*8200liter=32800 liter

Az alapkör területe: 3,75^2*Pi=44,179 m2.

A térfogat így: 32800=44,179*m.

Ebből pedig: m=742,43 méter

(egy kicsit irreális, biztosan ezek az adatok?)

2012. nov. 19. 23:45
 2/4 bongolo ***** válasza:

82000 liter = 82 m³

Azzal már nem irreális az eredmény, csak 74 centi.

2012. nov. 19. 23:53
 3/4 bongolo ***** válasza:

:)

Bár a 82000 liter az tényleg 82 m³, de nem tudom, honnan vettem ezt az adatot :) Szóval 32800 liter = 32,8 m³. És azzal jön ki a 74 centi.

2012. nov. 20. 00:01
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2012. nov. 20. 19:48