2012. okt. 10. 19:46
1/1 bongolo válasza:
A henger szélessége az alapjának az átmérője. Nevezzük ezt d-nek
Magassága h = 2d
Alapjának területe: A = r²π = (d/2)²π
Térfogata: V = 2 liter = 2000 cm³
V = A·h = 2d·d²π/4 = d³π/2
d³π/2 = 2000
d³ = 4000/π
d = ∛(4000/π)
Számold ki pontosan, kicsit több lesz, mint 10 centi.
A magasság a kérdés, az ennek a duplája, szóval 20 centi körüli.