Mekkora a 2 literes henger alakú edény magassága, ha kétszer olyan magas, mint széles?

2012. okt. 10. 19:46
 1/1 bongolo ***** válasza:

A henger szélessége az alapjának az átmérője. Nevezzük ezt d-nek

Magassága h = 2d


Alapjának területe: A = r²π = (d/2)²π

Térfogata: V = 2 liter = 2000 cm³

V = A·h = 2d·d²π/4 = d³π/2

d³π/2 = 2000

d³ = 4000/π

d = ∛(4000/π)

Számold ki pontosan, kicsit több lesz, mint 10 centi.

A magasság a kérdés, az ennek a duplája, szóval 20 centi körüli.

2012. okt. 10. 22:08