2012. dec. 12. 20:37
1/2 anonim válasza:
Célszerű azonos mértékegységet használni: legyen ez a méter. A henger magassága így van megadva, az alap átmérője pedig 0,8 méter.
A palást síkba kiterítve egy téglalap, aminek egyik oldala a kör alap kerülete, másik oldala a palást magassága.
A palást területe a két oldal szorzata.
A kör kerülete d*pi és ezt kell szorozni a magassággal.
Vagyis d*PI*m=08*3,14159265*2,25=5,65486678 négyzetméter. Ekkora lemez kell a palást elkészítéséhez.
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2012. dec. 13. 22:31