2013. márc. 11. 08:52
1/1 anonim válasza:
Megoldani sehogy, összevonni talán:
(x-1)²=x²-2x+1
(2x+1)(2x-1)=4x²-1
Ezeket kell egymásból kivonni:
(x²-2x+1)-(4x²-1)=x²-2x+1-4x²+1=-3x²-2x+2