Ha lehetséges, akkor ne csak a megoldást, hanem a megoldás mentét is kérném, azt, hogy hogyan kell kiszámolni. Köszönöm.2013. márc. 9. 16:17
1/4 anonim válasza:
A hasáb egyik alapjának területe 60 cm^2, szóval a felszín nem lehet 30... Valamit rosszul írtál.
2/4 anonim válasza:
Eredményt az ismeretlen felszín miatt nem tudok neked írni, de levezetem neked.
a = 10cm
b = 13 cm
M - hasáb magassága
A = 2*T(alap) + 2*bM + aM = x
Az alap területének kiszámolása a három oldal ismeretében:
I. Heron-képlettel: s = k/2 =(a+b+b)/2 = 18
√[s(s-a)*(s-b)*(s-b)]=√(18*8*5*5) = √3600 = 60 cm²
A = 2*60cm² + 2*13*M + 10*M = x
(x-120) cm² = 26M + 10M = 36M
(x-120)/36 cm = M
V = 60*M
Ezeket majd már el is tudod végezni amennyiben felszínnek helyes adatot használsz.
(u.i: Az alap területére ha nem ismered a Heron-képletet, használd Pithagorasz képletet: m(a)=√(13²-5²) = 12
a*m(a)/2 = 10*12/2 = 60)
3/4 A kérdező kommentje:
A feladatban 30 cm2 a felszín, lehet, hogy igazából nincs is megoldása. Köszönöm!
2013. márc. 9. 22:00
4/4 anonim válasza:
a feladatban elírták... a 30cm2 helyett 300cm2-t kellett volna írni.