2013. márc. 7. 22:11
2/4 A kérdező kommentje:
az csak egy kis ízelítő. nekem több kell..:DD
2013. márc. 7. 22:23
3/4 anonim válasza:
Akkor esetleg leírhatnád mire vagy kíváncsi. Azért te sem gondolhattad komolyan, hogy majd egy válaszban leír neked valaki minden létező dolgok a komplex számokról.
4/4 anonim válasza:
ízelítő:
egy komplex szám két szám összegéből áll. Az összeg egyik tagja valós, a másik tagja képzetes (a+bi)
a képzetes tagban az i=gyök-1
ezekután a műveleteket a zárójeles összegeknek megfelelően kell elvégezni. pl 3*(a+bi)=3a+3bi
ha eredményként az jön ki hogy i*i az természetesen -1-gyel lesz egyenlő
pl.
i(a+bi)=ai - b