Hogy kell komplex számokkal számolni?

2013. márc. 7. 22:11
 1/4 anonim ***** válasza:
Így: [link]
2013. márc. 7. 22:21
 2/4 A kérdező kommentje:
az csak egy kis ízelítő. nekem több kell..:DD
2013. márc. 7. 22:23
 3/4 anonim ***** válasza:
Akkor esetleg leírhatnád mire vagy kíváncsi. Azért te sem gondolhattad komolyan, hogy majd egy válaszban leír neked valaki minden létező dolgok a komplex számokról.
2013. márc. 7. 22:25
 4/4 anonim ***** válasza:

ízelítő:


egy komplex szám két szám összegéből áll. Az összeg egyik tagja valós, a másik tagja képzetes (a+bi)


a képzetes tagban az i=gyök-1


ezekután a műveleteket a zárójeles összegeknek megfelelően kell elvégezni. pl 3*(a+bi)=3a+3bi


ha eredményként az jön ki hogy i*i az természetesen -1-gyel lesz egyenlő


pl.


i(a+bi)=ai - b

2013. márc. 8. 09:33