3,5 V izzót akarok üzemeltetni az elektromos hálózatról transzformátor segítségével. Mekkora a trafó primer menetszáma, ha a szekunder tekercs 280 menetes? Az izzó 0,5 W teljesítményű. Mekkora Ip és Isz?
Addig eljutottam, hogy:
U=3,5 V
P= 0,5 W
Nsz=280
Np=?
Ip=?
Isz=?
El tudnátok magyarázni, hogy ezt hogyan csináljam? Nincs megadva az R illetve az I, így totál kétségbeestem :O
2013. márc. 7. 19:10
1/2 anonim válasza:
I=P/U=0,143A
Up=220V
Usz=3,5V
Nsz=280
Np=(Up/Usz)*Nsz=17600
Pp=Psz
Isz=0,134A
Pp=Up*Ip
Ip=Pp/Up=0,5/220=0,00227 A
2/2 A kérdező kommentje:
Ó, nagyon nagyon köszönöm!:)
2013. márc. 7. 19:41