Kcsh kérdése:

Egy lóversenypálya 884m hosszú,1pontjából ellenkező irányba indul két ló az egyik másodpercenként 1m többet tesz meg,52 sec múlva találkoznak. Mennyi a sebbeségük? Ha lehet leirással


2013. márc. 7. 12:06
 1/2 bongolo ***** válasza:

Az egyiknek a sebessége v, a másiké v+1 (mindkettő m/s-ban). Mindkettő t=52s ideig megy. Ennyi utat tettek meg:

s₁ = v·t

s₂ = (v+1)·t

A két út összege pont egy kör, vagyis 884 méter. (Ez ugye érthető, hogy miért?)


v·52 + (v+1)·52 = 884


Ebből már kijön v.

2013. márc. 7. 12:30
 2/2 A kérdező kommentje:
Érthető.Köszönöm
2013. márc. 9. 07:48