Hány mililiter tinta van abban a 6,5 cm hosszú tintapatronban amelynek külső átmérője 5,5 mm és a falvastagsága 0,5 mm (a két végén is), ha tele van tintával?

2013. febr. 17. 18:18
 1/2 anonim ***** válasza:

Az adatok alapján akkor:

Belső átmérő: 5,5mm-2*0,5mm=4,5mm=0,45cm

belső hossz: 6,5cm-2*0,5mm =6,4 cm

belső sugár: r= 0,225cm

Egy henger térfogatát kell kiszámítani, melynek magassága(M)= a tintapatron belső hosszával.

V= r*r*3,14*M

kiszámítva cm^3-ben kapjuk a térfogatot. 1cm^3 = 1 mililiter

2013. febr. 17. 18:28
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm! :)
2013. febr. 17. 18:31