2013. febr. 17. 18:18
1/2 anonim válasza:
Az adatok alapján akkor:
Belső átmérő: 5,5mm-2*0,5mm=4,5mm=0,45cm
belső hossz: 6,5cm-2*0,5mm =6,4 cm
belső sugár: r= 0,225cm
Egy henger térfogatát kell kiszámítani, melynek magassága(M)= a tintapatron belső hosszával.
V= r*r*3,14*M
kiszámítva cm^3-ben kapjuk a térfogatot. 1cm^3 = 1 mililiter
2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm! :)
2013. febr. 17. 18:31