Ezt a fizika feladatot hogyan kell megoldani?

Mekkora erő hat a 1,6*10(-19en) C töltésű részecskére abban a homogén elektromos mezőben amelyben a feszültség a térerősség irányában centiméterenként 1 V ? ( 1,6*10(+17en) N )

2013. márc. 7. 18:07
 1/3 anonim ***** válasza:
A térerősség röviden: ekkora erő hatna az ide helyezett 1C töltésre. Tehát F = E * q
2013. márc. 7. 18:11
 2/3 anonim ***** válasza:

(Opsz.)

A feszültség: Ha A-ból B-be mozgatom az 1C töltésű részecskémet akkor ennyi munkát végez.

Mozgassuk 1 métert -> U=100V -> W=100*1.6*10^-19 J

W = F * s -> F = W/s = 1.6*10^-17 N

2013. márc. 7. 18:20
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, remélem jó a megoldás...és elfogadja a tanár
2013. márc. 7. 18:46