Mekkora erő hat a 1,6*10(-19en) C töltésű részecskére abban a homogén elektromos mezőben amelyben a feszültség a térerősség irányában centiméterenként 1 V ? ( 1,6*10(+17en) N )2013. márc. 7. 18:07
1/3 anonim válasza:
A térerősség röviden: ekkora erő hatna az ide helyezett 1C töltésre. Tehát F = E * q
2/3 anonim válasza:
(Opsz.)
A feszültség: Ha A-ból B-be mozgatom az 1C töltésű részecskémet akkor ennyi munkát végez.
Mozgassuk 1 métert -> U=100V -> W=100*1.6*10^-19 J
W = F * s -> F = W/s = 1.6*10^-17 N
3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, remélem jó a megoldás...és elfogadja a tanár
2013. márc. 7. 18:46