Egy gyalogos lépéshossza 75 cm. Hány km/h sebességgel halad, ha percenként 100-at lép?
Valaki, ha segítene nagyon hálás lennék.:) Egyszerűen nem megy ez a feladat akár hogyan is próbálom megcsinálni.:)
2013. márc. 5. 18:57
1/3 anonim válasza:
Egy lépés 75 cm, akkor egy perc alatt a 100 lépés 100*75=7500cm=75m
1 óra alatt 75*60=4500 méter=4,5 km.
tehát 4,5km/h.
2/3 anonim válasza:
ha percenként százat lép és egy lépés. 75cm, akkor 75m-t tesz meg percenként...
60×75=4500m
tehát 4500 m /h. =4.5km/h
3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm mind kettőtöknek.:)
2013. márc. 5. 21:03