Hogyan számoljam ki a körszelet kerületét, ha annyit tudok, hogy r=5cm és α=70°?


Én úgy próbáltam hogy:

K(kör)=2r*pí --> 360°=31,42cm

1°=0,087cm

70°=6,109cm (Ez a körcikk kerülete)


A 2 sugárból,ha összekötöm kijön egy háromszög, tehát ha a körcikk kerületéből kivonom a háromszög kerületét megvan a körszelet kerülete nem?

K(háromszög)= 5+5+9,40= 19,40 (A 3. oldalát az a=2R*sinα képletből számoltam ki (Trigonometria))


De nem jön ki,mert a körcikk kerülete kisebb lett és akkor ha kivonom belőle a háromszöget negatív szám jön ki. ://



2013. márc. 6. 09:10
 1/8 anonim ***** válasza:

Kerületet vagy területet akarsz számolni? mert itt a kettőt összemixelted.

Ha kerület, akkor csak a körív hossaz kell. Ha terület, akkor kell körcikk területéből levonnod a háromszög területét.

Ha kerületből területet vonsz le, mint ahogy leírtad, akkor ne csodálkozz, ha negatív szám jön ki.

2013. márc. 6. 09:15
 2/8 anonim ***** válasza:

A körcikk kerülete a két szár hossza + az ív hossza.


A két szár: sugár. Tehát hosszuk 5+5=10 cm.


A körív hossza pedig úgy aránylik a kör kerületéhez, mint a körcikk szöge a teljes kör szögéhez, azaz a 360°-hoz.

A kör kerülete: 2*r*=2*5*3,14=31,4cm.

70/360*31,4=6,1 cm.


A körcikk kerülete 10+6,1055=16,1 cm.

2013. márc. 6. 09:24
 3/8 anonim ***** válasza:
Az elküldött válasz eltüntette a pi karaktert. Akkor így írom: a kör kerülete 2*r*pi=2*5*3,14=31,4 cm
2013. márc. 6. 09:26
 4/8 A kérdező kommentje:
De jó! Köszönöm szépen,így már értem! :))
2013. márc. 6. 10:02
 5/8 anonim ***** válasza:
Szívesen! Örülök, ha érthető lett, mert a GYK sokat tett ellene. Most látom, hogy nem csak a pi karaktert tüntette el, hanem a tizedes jegyek darabszámával is varázsolt.
2013. márc. 6. 10:28
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem szeretném nagyon elrontani az ünnepi hangulatot, de a kiírás szerint "Hogyan számoljam ki a KÖRSZELET kerületét, ..." volt a feladat, és nem a KÖRCIKK kerületéről van szó!
2013. márc. 6. 15:49
 7/8 A kérdező kommentje:

Amúgy igen,azt hittem, hogy ha megvan a körcikk kerülete,akkor meglesz a körszeleté is de nem. :(

Már mondjuk mindegy,mert a dogát megírtuk, és ilyen nem volt. De azért kíváncsiságból,akkor a KÖRSZELETÉT hogy kell?:D

2013. márc. 6. 17:06
 8/8 anonim ***** válasza:

Ennyi elég lesz a megértéshez?


[link]


DeeDee

***********

2013. márc. 6. 20:11