Mekkora a területe:egy tortában 115°kp-i szögű cikknek illetve a torta közepétől 5 cm-re haladó vágással kapott kisebbik darab. az átmérő 20 cm?


2013. febr. 3. 17:10
 1/2 PósánéAnita ***** válasza:
körcikk területe: T= r* alfa* pí / 360 = 10*115*3,14 / 360= 10,03
2013. febr. 3. 18:41
 2/2 PósánéAnita ***** válasza:

számítsd ki a hozzá tartozó kp-i szöget: a felét tudod megmondani cos-sal, az 60, így 120 fok. ívhossz a fgv táblás képlettel: i=10*120*3,14 / 180= 20,93

h-nak a felét számolod ki Pit tétellel: h/2= 10 ^2-5^2 a gyök alatt=8,66, h= 17,32

T= fgv tábla=0,5*(10*20.93-17,32*(10-5))=61,35

2013. febr. 3. 18:48