FIZIKA! MEkkora távolságra tudná megközelíteni egymást 2, lépésben haladó kocsi, ha mindegyik 1C töltéssel rendelkezne?


Mindegyik autó tömege 1 tonna, a súrlódási tényező a talajon 0,5.

Letudnátok írni a számolás menetét? Emelt fizika órára kellene. Köszönök, minden értelmes hozzászólást!



2013. jan. 31. 15:05
 1/8 reptoid ***** válasza:
Mivel az autókra ható erőkről (ami közelíti őket) nem nagyon tudunk semmit, csak azt, hogy lépésben haladnak egymás felé, így én az általános tömegvonzásra gondolnék, ami vonzza őket egymáshoz. Ezzel pedig szembe tudjuk állítani a Coulomb-törvényből származó taszító erőket.
2013. jan. 31. 15:14
 2/8 A kérdező kommentje:

Igen, az világos, de a számításomnál nem jött ki jó végeredmény.

Kiszámoltam az "F"et: F= mü*m*g ez lett 5000N

aztán a Coulomb törvényébe behelyettesítettem: 5000= 9*10a kilencediken * 1*1 osztva r négyzet

így az r 424,26 lett, és ez a nem jó eredmény

2013. jan. 31. 15:31
 3/8 A kérdező kommentje:

Illetve ezt továbbfolytatva: r= gyök alatt 18*10 a kilencediken/5000 = 1897, 36 m

ez jött ki nekem, de ez nem jó

2013. jan. 31. 15:33
 4/8 anonim ***** válasza:
nem tudom, a 18-at honnan vetted, 1355 a helyes eredmény.
2013. jan. 31. 21:37
 5/8 A kérdező kommentje:
ezt eltudnád mondani hogy jött ki?
2013. febr. 1. 00:10
 6/8 anonim ***** válasza:
gyökalatt ((9x10^9)/(0.5x1000x9.81))
2013. febr. 1. 12:59
 7/8 anonim ***** válasza:

"5000= 9*10a kilencediken * 1*1 osztva r négyzet"


ez is teljesen jó, csak gondolom, mikor beütötted a gépbe, vmit elütöttél, vagy rosszul rendezted az egyenletet.

2013. febr. 1. 13:00
 8/8 A kérdező kommentje:
Ohh, értem, és köszönöm
2013. febr. 1. 21:48