2013. jan. 10. 15:11
1/5 bongolo válasza:
Impulzusmegmaradás, de kellene hozzá a kiskocsi tömege.
Kezdetben az impulzus 0, mert áll az egész. A gyereknek lesz 45·2 impulzusa hátrafelé, ezért a kocsinak is ugyanekkora kell legyen előrefelé, hogy az összegük 0 legyen. Tehát előre fog a kocsi elindulni, de a sebességéhez kellene tudni a tömegét.
2/5 A kérdező kommentje:
30 kg bocsi azt lehagytam
2013. jan. 10. 17:14
3/5 bongolo válasza:
És ugye be tudod fejezni egyedül?
4/5 A kérdező kommentje:
segíts kérlek nem értek én ehez
2013. jan. 10. 17:27
5/5 bongolo válasza:
Impulzus (avagy lendület) :
p = m·v
A gyerek impulzusa m=45kg, v=2m/s, p=45·2=90 kgm/s, hátrafelé.
A kocsi impulzusa ugyanennyi kell legyen előrefelé, hogy a kettő eredője (előjeles összege) nulla legyen.
Vagyis a kocsi impulzusa 90 kg·m/s = 30kg·v
Ebből v = 3m/s a kocsi sebessége.
Az iránya előrefelé, ahogy már írtam az impulzus irányáról.