Gabyxd7 kérdése:

1 egy puska álló kiskocsin egy 45 kg tömegű gyerek áll. milyen irányú és mekkora lesz a kocsi sebessége ha a gyerek 2 m/s sebességgel hátra lefut a kocsiról?


2013. jan. 10. 15:11
 1/5 bongolo ***** válasza:

Impulzusmegmaradás, de kellene hozzá a kiskocsi tömege.


Kezdetben az impulzus 0, mert áll az egész. A gyereknek lesz 45·2 impulzusa hátrafelé, ezért a kocsinak is ugyanekkora kell legyen előrefelé, hogy az összegük 0 legyen. Tehát előre fog a kocsi elindulni, de a sebességéhez kellene tudni a tömegét.

2013. jan. 10. 17:03
 2/5 A kérdező kommentje:
30 kg bocsi azt lehagytam
2013. jan. 10. 17:14
 3/5 bongolo ***** válasza:
És ugye be tudod fejezni egyedül?
2013. jan. 10. 17:24
 4/5 A kérdező kommentje:
segíts kérlek nem értek én ehez
2013. jan. 10. 17:27
 5/5 bongolo ***** válasza:

Impulzus (avagy lendület) :

p = m·v

A gyerek impulzusa m=45kg, v=2m/s, p=45·2=90 kgm/s, hátrafelé.

A kocsi impulzusa ugyanennyi kell legyen előrefelé, hogy a kettő eredője (előjeles összege) nulla legyen.

Vagyis a kocsi impulzusa 90 kg·m/s = 30kg·v

Ebből v = 3m/s a kocsi sebessége.

Az iránya előrefelé, ahogy már írtam az impulzus irányáról.

2013. jan. 10. 21:03