Gabyxd7 kérdése:

Az összesen 100 kg tömegű kocsi 15 m/s sebességgel halad . A kocsiból menetirányban kilőnek egy 30 kg tömegű testet a földhöz viszonyítva 28 m/s sebességgel. Mekkora a kocsi sebessége a kilövés után?


2013. jan. 10. 15:42
 1/4 bongolo ***** válasza:

Impulzusmegmaradás:

Kezdetben 100 kg, 15 m/s

Kilövéskor: 70 kg kocsi x sebesség, meg 30 kg, 28 m/s

Csak fel kell írni az egyenletet ezekből és megoldani. Próbáld meg, de ha kell még segítség, szólj.

2013. jan. 10. 17:00
 2/4 A kérdező kommentje:
igen pont az a baj hogy az egyenletetet nem tudom
2013. jan. 10. 17:16
 3/4 bongolo ***** válasza:
100%

Az az egyenlet, hogy ez a kettő egyforma:

100·15 = 70·x + 30·28


Azt ugye tudod, hogy az impulzus egyszerűen a tömeg szorozva sebességgel? p = m·v


Ja, egyébként lehet, hogy nem impulzusnak, hanem lendületnek neveztétek. Én egyformán használom a kettőt (bár ez helytelen...)

2013. jan. 10. 17:28
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a segítséged :)
2013. jan. 10. 17:44