2013. jan. 10. 15:42
1/4 bongolo válasza:
Impulzusmegmaradás:
Kezdetben 100 kg, 15 m/s
Kilövéskor: 70 kg kocsi x sebesség, meg 30 kg, 28 m/s
Csak fel kell írni az egyenletet ezekből és megoldani. Próbáld meg, de ha kell még segítség, szólj.
2/4 A kérdező kommentje:
igen pont az a baj hogy az egyenletetet nem tudom
2013. jan. 10. 17:16
3/4 bongolo válasza:
Az az egyenlet, hogy ez a kettő egyforma:
100·15 = 70·x + 30·28
Azt ugye tudod, hogy az impulzus egyszerűen a tömeg szorozva sebességgel? p = m·v
Ja, egyébként lehet, hogy nem impulzusnak, hanem lendületnek neveztétek. Én egyformán használom a kettőt (bár ez helytelen...)
4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a segítséged :)
2013. jan. 10. 17:44