hogy kéne felírni egyenlettel? előre is köszönöm :)2012. szept. 6. 19:25
1/3 A kérdező kommentje:
fontos lenne
2012. szept. 6. 19:42
2/3 anonim válasza:
Ez olyan, mintha két feladat összekeveredett volna.
Ha egyszerre indulnak, akkor az első mondatból kiszámítható a távolság (225 km), de akkor az induláskor megelőzi. Ha útközben éri utol, akkor az indulási időkről is tudni kellene valamit.
3/3 anonim válasza:
Ja értem, már a cél előtt 225 km-rel voltak ugyanakkor, ugyanott - tehát itt volt az előzés.
A két időpont közti eltérés 1,3 óra.
Személykocsi menetideje innen t óra.
Teherkecsié t+1,3 öra. s=v*t -ből:
99t=63(t+1,3). Ebből t=2,275 öra telt el az előzés óta.
99*t=225,2 km.
Ellenörzés: 63* 3,575 = 225,2 km.