Hogy kell azt kiszámolni hogy mennyi a kocsi súlódása és a súrlódás súllyát?


Megadja a kérdés azt hogy W súrlódás ami 12(Joule) és azt is hogy 10 méteren súrlodik de az F súrlódását nem tudom hogy kell kiszámolni és azt se hogy mi lehet a súllya a súrlódásnak .

Ha nem értitek szóljatok és leírom a kérdést magát !



2012. ápr. 6. 15:28
 1/1 anonim ***** válasza:

Gondolom, erről van szó:


W = F*s = 12 J


s = 10 m


F = W/s = 12/10 = 1,2 N (Newton)

2012. ápr. 6. 21:58