Utolérheti a motorkerékpár az előtte haladó teherautót ha lendületük egyenlő?

Indokold állításod! Kérlek segítsetek : )

2012. máj. 21. 15:35
 1/4 anonim ***** válasza:
attól függ hogy a teher autónak van e sebessége,ha nincs akkor igen ha van nem.:)
2012. máj. 21. 15:37
 2/4 A kérdező kommentje:
Van, és amúgy miért nem? : )
2012. máj. 21. 15:39
 3/4 anonim ***** válasza:

lendület=tömeg*sebesség

I=m*v


Mivel a teherautó halad, ezért v>0


I1=I2

m1*v1=m2*v2


Na most mivel m1>m2, a teherautó nehezebb, ezért ahhoz, hogy ez egyenlő legyen v1<v2 áll fenn.


Vagyis a motor gyorsabban megy, mint a teherautó, ezért utolérheti.

2012. máj. 21. 15:39
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen : )
2012. máj. 21. 15:47