Indokold állításod! Kérlek segítsetek : )2012. máj. 21. 15:35
1/4 anonim válasza:
attól függ hogy a teher autónak van e sebessége,ha nincs akkor igen ha van nem.:)
2/4 A kérdező kommentje:
Van, és amúgy miért nem? : )
2012. máj. 21. 15:39
3/4 anonim válasza:
lendület=tömeg*sebesség
I=m*v
Mivel a teherautó halad, ezért v>0
I1=I2
m1*v1=m2*v2
Na most mivel m1>m2, a teherautó nehezebb, ezért ahhoz, hogy ez egyenlő legyen v1<v2 áll fenn.
Vagyis a motor gyorsabban megy, mint a teherautó, ezért utolérheti.
4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen : )
2012. máj. 21. 15:47