Ha a felszíne 1,5négyzetcentiméter.2013. márc. 4. 15:49
1/4 anonim válasza:
felszínképlet=1,5 és kiszámold az a-t
2/4 A kérdező kommentje:
Én még így se tudom:s
2013. márc. 4. 16:12
4/4 anonim válasza:
kocka felszínének képlete: 6*a^2. Hiszen a oldalt ha önmagával összeszorzod megkapod egy oldal területét. Ha ezt 6-szor veszed, meglesz a kocka felszíne. Kocka térfogata: a^3. hiszen egyik oldalt beszorzod a másik oldalával ezt az egészet meg a magasságával, vagyis a harmadik oldallal. Mivel kocka minden oldala ugyanaz, ezért van az a^3...
vagyis:
1.5=6*a^2 /osztom 6-al
0.25=a^2 /gyököt vonok
0.5=a
ergo a oldala 0,5 cm, fél centi...
térfogat: a^3
tehát 0,5^3=0,125. Ergo térfogata, 0,125cm^3