Mennyi a kocka térfogata és az 'a' oldala?

Ha a felszíne 1,5négyzetcentiméter.

2013. márc. 4. 15:49
 1/4 anonim ***** válasza:
felszínképlet=1,5 és kiszámold az a-t
2013. márc. 4. 15:51
 2/4 A kérdező kommentje:
Én még így se tudom:s
2013. márc. 4. 16:12
 3/4 anonim ***** válasza:

6*a*a=1,5

a*a=0,25

a=0,5

2013. márc. 4. 16:18
 4/4 anonim ***** válasza:

kocka felszínének képlete: 6*a^2. Hiszen a oldalt ha önmagával összeszorzod megkapod egy oldal területét. Ha ezt 6-szor veszed, meglesz a kocka felszíne. Kocka térfogata: a^3. hiszen egyik oldalt beszorzod a másik oldalával ezt az egészet meg a magasságával, vagyis a harmadik oldallal. Mivel kocka minden oldala ugyanaz, ezért van az a^3...


vagyis:


1.5=6*a^2 /osztom 6-al

0.25=a^2 /gyököt vonok

0.5=a


ergo a oldala 0,5 cm, fél centi...

térfogat: a^3

tehát 0,5^3=0,125. Ergo térfogata, 0,125cm^3

2013. márc. 5. 20:03