Valaki matek, gyöktelenítés és egyebek?


(7/√7+√6 + 12/2*√7-√24)*(13√7+9)


(13/√8-√7 - 6/4*√2+√28)*(5√8-8√7)


3*√2+2*√3/3*√2-2*√3 + 3*√2-2*√3/3*√2+2*√3


Nem tudom h mennyire érthető ahogy leírtam, de remélem igen.

Ha valaki tud benne segíteni azt nagyon megköszönném!


2013. febr. 27. 20:23
 1/3 Tom Benko ***** válasza:

Gyökteleníteni úgy kell, hogy egy alkalmas szorzótényezővel szorzol, és így megszabadulsz a számlálóbeli gyököktől. Pl. az első:

\left(7\sqrt{7}+\sqrt{6}+\frac{12}{2}\sqrt{7}-\sqrt{24}\right)\cdot\left(13\sqrt{7}+9\right)=\left(13\sqrt{7}-\sqrt{6}\right)\cdot\left(13\sqrt{7}+9} összevonások után. Ugye a \sqrt{24}=\sqrt{4\cdot6}=\sqrt{4}\cdot\sqrt{6}=2\sqrt{6} értehető? Utána ezt a kifejezést bővíted a tagok konjugáltjával, azaz a + jeleket --ra, a --okat +-ra cseréled.

2013. febr. 27. 20:36
 2/3 BKRS ***** válasza:

1) szorozd a számlálót is meg a nevezőt is ((13*√7-9)-cel.

2)szorozd a számlálót is meg a nevezőt is (5√8 + 8√7)-tel.

3)3*√2+2*√3/3*√2-2*√3 + 3*√2-2*√3/3*√2+2*√3 = 6√2

2013. febr. 27. 20:39
 3/3 A kérdező kommentje:

Igen, meg van !

Köszöntem! mindenkinek

2013. febr. 28. 14:59