2012. szept. 23. 17:44
1/3 A kérdező kommentje:
3 feladat van csak sajnos egybe írta ahol , így vannak a feladatok:1: 2gyök3/3gyök2
2:42gyök2/5gyök2+6
3:15/5gyök3+3gyök5
2012. szept. 23. 17:45
2/3 anonim válasza:
1, (2gyök3/3gyök2)*(3gyök2/3gyök2)= 6gyök6/18=gyök6/3
2, [(42gyök2)/(5gyök2+6)]*[(5gyök2-6)/(5gyök2-6)]=(210*2-252gyök2)/(25*2-36)=(420-252gyök2)/14=[84(5-3gyök2)]/14=
6(5-3gyök2)
3, [15/(5gyök3+3gyök5)]/[(5gyök3-3gyök5)/(5gyök3-3gyök5)]=
[15(5gyök3-3gyök5)]/30=(5gyök3-3gyök5)]/2
3/3 anonim válasza:
Alkalmazhatnál zárójeleket, hogy egyértelmű legyen, mi van a számlálóban ill. a nevezőben.