Hogy kell megoldani? (gyöktelenítés) 1,2gyök3/3gyök2 2,42gyök2/5gyök2+6 3,15/5gyök3+3gyök5


2012. szept. 23. 17:44
 1/3 A kérdező kommentje:

3 feladat van csak sajnos egybe írta ahol , így vannak a feladatok:1: 2gyök3/3gyök2


2:42gyök2/5gyök2+6


3:15/5gyök3+3gyök5

2012. szept. 23. 17:45
 2/3 anonim ***** válasza:

1, (2gyök3/3gyök2)*(3gyök2/3gyök2)= 6gyök6/18=gyök6/3

2, [(42gyök2)/(5gyök2+6)]*[(5gyök2-6)/(5gyök2-6)]=(210*2-252gyök2)/(25*2-36)=(420-252gyök2)/14=[84(5-3gyök2)]/14=

6(5-3gyök2)

3, [15/(5gyök3+3gyök5)]/[(5gyök3-3gyök5)/(5gyök3-3gyök5)]=

[15(5gyök3-3gyök5)]/30=(5gyök3-3gyök5)]/2

2012. szept. 23. 18:29
 3/3 anonim ***** válasza:
Alkalmazhatnál zárójeleket, hogy egyértelmű legyen, mi van a számlálóban ill. a nevezőben.
2012. szept. 23. 19:22