2012. szept. 23. 16:55
1/6 A kérdező kommentje:
12 per 7√3 akar lenni.
2012. szept. 23. 16:59
2/6 anonim válasza:
12/(7gyök3)*(7gyök3)/(7gyök3)=(12*(7gyök3))/49*3=
(12*(7gyök3))/147
3/6 A kérdező kommentje:
köszi szépen :)
2012. szept. 23. 17:30
5/6 anonim válasza:
N = 12/(7√3)
a számlálót és a nevezőt elég √3-mal szorozni
N = (12√3)/(7*3)
Egyszerűsítve
N = (4√3)/7
========
6/6 anonim válasza:
Igen, persze. Csak gondoltam így könnyebben megérti, ha az egész nevezőt felhasználja.