Hogy kell megoldani a ezt a feladatot? 12 ____ 7√3 A feladat az, hogy gyöktelenítsük a következő törtek nevezőjét, a változók lehetséges értékeinél.


2012. szept. 23. 16:55
 1/6 A kérdező kommentje:
12 per 7√3 akar lenni.
2012. szept. 23. 16:59
 2/6 anonim ***** válasza:

12/(7gyök3)*(7gyök3)/(7gyök3)=(12*(7gyök3))/49*3=

(12*(7gyök3))/147

2012. szept. 23. 17:28
 3/6 A kérdező kommentje:
köszi szépen :)
2012. szept. 23. 17:30
 4/6 anonim ***** válasza:
Semmiség :)
2012. szept. 23. 17:33
 5/6 anonim ***** válasza:

N = 12/(7√3)


a számlálót és a nevezőt elég √3-mal szorozni

N = (12√3)/(7*3)

Egyszerűsítve

N = (4√3)/7

========

2012. szept. 23. 18:08
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen, persze. Csak gondoltam így könnyebben megérti, ha az egész nevezőt felhasználja.
2012. szept. 23. 18:33