5x a négyzeten - 5 =

2x a négyzeten - 8 =

2x a negyediken - 8 =

x a harmadikon - x =

4x a négyzeten - 81 =


Köszönöm előre is!


2009. szept. 10. 21:28
1 2
 11/14 igabcsy ***** válasza:

de akkor zárójelben lenne az 5x és nem csak az x fölött lenne a 2-es hanem

így: (5x)^- 5 mert ez egyenlő a 25x^-5 -el.

Vagy nem???

2009. szept. 10. 22:45
 12/14 A kérdező kommentje:
... nekem így mondták, nemtom
2009. szept. 10. 22:53
 13/14 anonim ***** válasza:
47%

Ide a híres "(a+b)(a-b)=a^2 - b^2" kellett volna visszafele alkalmazni


5x a négyzeten - 5 = (gyök5*x + gyök5)(gyök5*x - gyök5)

2x a négyzeten - 8 = (gyök2*x + gyök8)(gyök2*x - gyök8)

2x a negyediken - 8 = (gyök2*x^2 + gyök5)(gyök2*x^2 - gyök5)

x a harmadikon - x = x(x + 1)(x - 1)

4x a négyzeten - 81 =(2x + 9)(2x - 9)

2009. szept. 11. 17:14
 14/14 anonim ***** válasza:
29%

Ne feledd: a hatványozás önmagával szorzás, a szorzat átrendezhető(4x^=2*2*x*x=2x*2x), egyel akárhányszor szorozhatsz, nem változtat az értéken.


5*x*x-5*1*1 = 5(x*x-1*1) = 5(x-1)(x+1)

2*x*x-2*2*2 = 2(x*x-2*2) = 2(x-2)(x+2)

2*x^*x^-2*2*2 ez ugyanaz x helyett xnégyzettel

x*x*x-x*1*1 = x(x*x-1*1) = x(x-1)(x+1)

4*x*x-81 = 2x*2x-9*9 = (2x-9)(2x+9)

2009. szept. 12. 16:08
1 2