2013. febr. 27. 14:46
1/2 anonim válasza:
57 perc. Hárman takarítanak 40 percig, aztán az apa egyedül 10 percig, majd az apa és az egyik fiú még 7 percig.
2/2 anonim válasza:
Bocsi, az előbb hülyeséget írtam. Ez a jó:
Valahogy így néz ki az egyenlet egy teljes lakásra:
lakás = apa + fiú[1] + fiú [2]
1 = 0,2*t + 0,125*0,6666 + 0,125*(t - 0,1666),
ahol "t" az idő. Ebből "t"-re rendezve:
0,325*t = 0,9375
t ~ 2,8846
Tehát a teljes meló majdnem három óra volt (kb. 2 óra 53 perc).