Két szivattyú együtt percenként 250 hl vizet szív fel. Ha az egyik 1 órán át, a másik 1,2·10 a 3. on mp-ig szívja a vizet, akkor együtt 980 m3-t emelnek fel. (? )


(Ebben a feladatban nem a fizika órán szokásos értelemben használjuk a teljesítmény szót, hanem a szivattyú által percenként kiemelt vízmennyiség megjelölésére.)

Mennyi a két szivattyú teljesítménye között a különbség percenként


2010. dec. 4. 12:31
 1/5 A kérdező kommentje:

ja és ha valaki ebben is tudna segíteni: "Gondoltam egy számot. Elvettem belőle 10-et, majd amit kaptam, elosztottam 10-zel. A hányadosnál 24-gyel kisebb számnak a negyedéhez 26-ot adtam, majd az eredménynek a 10/7-ét véve 100-at kaptam.

Mennyi a gondolt szám számjegyeinek öszege?

2010. dec. 4. 12:32
 2/5 anonim ***** válasza:

Az égvilágon semmi nehéz nincs benne, gondolkodni is alig kell, ez így rabszolgamunka.

Átváltogatni kell csak:

980m3 az 9800hl. 1.2-10_3-on..1200mp az 20perc. 1 óra 60p

x egyik y másik szivattyú percenkénti teljesítménye hl-ben:

x+y =250

(x*60)+(y*20)=9800 ez a két alapegyenlet.

Elsőből: x=250-y

Másodikba:

(250-y)*60+20y=9800 15000-60y+20y=9800 -40y=-5200 y=130

Y sziv: 130hl/perc akkor x szivattyú 120hl/perc

2010. dec. 4. 13:00
 3/5 anonim ***** válasza:

"""10/7-ét véve 100-at kaptam."""

Ezt már valaki itt a gyak.kérdésben megválaszolta: -233,33 ha jól emlékszem.

2010. dec. 4. 13:03
 4/5 A kérdező kommentje:

a 3

b 8

c 14

d 29

ezek a válaszlehetőségek a2.ra

2010. dec. 4. 13:17
 5/5 anonim ***** válasza:

A második kérdéshez:

A gondolt szám 2010.

2010. dec. 4. 23:36