Könnyű kémia feladat? Elakadtam


[link]

Ez a feladat. Valaki, lègysziiiii!! Köszönöm elõre is.



2013. febr. 24. 16:54
 1/7 Silber ***** válasza:
Error 404.
2013. febr. 24. 16:57
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem látható a kép!
2013. febr. 24. 16:57
 3/7 anonim ***** válasza:
nem hozta be, így nem tudunk segíteni! :)
2013. febr. 24. 16:59
 4/7 A kérdező kommentje:

[link]

Most sem nyitja meg? Már elvileg jónak kellene lennie!

2013. febr. 24. 17:08
 5/7 Silber ***** válasza:

14 tömegszázalékos - 100 g oldatban van 14 g só és 86 g víz. A 14 g só megfelel 0,088 mol sónak, a 86 g víz pedig 4,778 mol víznek.

A sűrűség és a tömeg alapján a térfogata 0,1154 dm^3.

A só koncentrációja: c(só)=0,088/0,1154=0,763 M.

Mólszázalék:

%(n/n)=0,088/(0,088+4,778)=1,808.

2013. febr. 24. 17:27
 6/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! Èletmentõ vagy! :)
2013. febr. 24. 18:03
 7/7 anonim ***** válasza:
Én azóta csak most tudtam feljönni.. és helyes ez előttem lévő megoldás,de nehezebbre számítottam :)
2013. febr. 25. 11:02