Elakadtam a matekban mik a válaszok?


a drága kedves matek tanár nem hagyott minket békén a téli szünetben sem kérlek segítsetek


.Határozd meg k,l és m értékét, ha

k=egy derékszögű háromszög legnagyobb szögének mérőszáma fokokban


l= ( - 1/2) x (-3) x (-4)


m= (2- 4/9):7/27


k=……………. l=……R

30;…………… m=………

;…………


Számítsd ki az n= k(l+m)/19 értékét!


n=………….



ez pedig a másik:

Egy műszaki áruház raktárában 120db televízió van. A készlet 15%-a 36cm képátlójú készülék, 48 darab 72cm képátlójú, a többi 55 cm képátlójú.

A, A legkisebb képátlójú készülékből hány darab van a raktárban?

B, Az 55 cm képátlójú készülékből hány darab van a raktárban?

C, Hány százalékkal változik a teljes raktárkészlet, ha 21 készüléket eladnak?



kérlek minél gyorsabban válaszoljatok



2012. dec. 30. 11:56
 1/3 anonim ***** válasza:
2012. dec. 30. 11:57
 2/3 bongolo ***** válasza:

Az első:

A derékszögű háromszög egyik szöge 90°, a másik kettőnek meg az összege 90°. Vagyis a másik kettő kisebb, tehát a derékszög a legnagyobb. Vagyis k=90.


l: végre kell hajtani a szorzásokat. −1/2-szer −3 az +3/2, azt kell szorozni −4-gyel, csináld meg. Tudod, pozitív-szer pozitív az pozitív, negatív-szer negatív az is pozitív, ha meg kevert, akkor negatív.


m: A 2 az kilencedekbe átírva 18/9, ebből vond ki a 4/9-et. Aztán ezt kell osztani egy törttel. Törtet törttel úgy osztunk, hogy az osztónak a reciprokával szorzunk. Szóval 27/7-del kell szorozni azt, ami a kivonásból kijött.


n: Itt is próbáld magad megcsinálni a műveleteket. Gondolom, menni fog. Ha kell, írd meg, hol akadtál el.

2012. dec. 30. 12:14
 3/3 anonim ***** válasza:

120-nak a 15%-a: 120*(15/100)=18, ennyi 36 cm képátmérőjű van.

48 darab 72 cm képátmérőjű van.

120-18-48=54 55 cm képátmérőjű van.


A: A legkisebb a 36 cm-es, ebből 18 van.

B: 54 van.

C: Az eredeti árukészlet 100%. Ha eladnak 21-et, akkor az árukészlet 99-re csökken. Ez az eredeti árukészlet (99/120)*100=82,5 százaléka. Ebből 100-82,5=17,5 százalékkal csökkent az árukészlet.

2012. dec. 31. 15:28