Matek emelt szint, elakadtam segítség?


1.Egy folyóirat éves előfizetési díja 1750ft volt,A következő évre ezt megemelték 1800ft-ra. Az igazsághoz az is hozzátartozik,hogy amikor olcsóbb volt a folyóirat,akkor 5 jelent meg évente,32,32,32,32,28 oldalas terjedelemben. Amikor drágább lett,akkor évente csak 4et adtak ki, 36,48,40,44 oldalas terjedelemben.


Az előfizetők számára valójában milyen változást jelentett ez egy oldalra vonatkoztatva?

Mennyivel változott átlagosan egy folyóírat oldalszáma a vizsgált lét évet összehasonlítva?

Adjuk meg mind a két évhez a megjelent folyóiratok oldalszámának szórását?



2012. dec. 29. 18:09
 1/1 bongolo ***** válasza:

Éves oldalszám:

- 32+32+32+32+28 = ...

Oldalankénti ár: 1750/... = ...


- 36+48+40+44 = ...

Oldalankénti ár: 1800/... = ...

Vagyis oldalanként ... forinttal kerül többe/kevesebbe.


Oldalszám átlag először: (32+32+32+32+28)/5 = ...

Utána: (36+48+40+44)/4 = ...

Az átlagos oldalszám ... oldallal nőtt.


Szórásnégyzet:

Áz átlag már megvan (m), azzal a szórás így számolható:

σ = √(Σ(x-m)²/n)

Biztos menni fog...

2012. dec. 30. 00:37