Elakadtam a matekban. Mik a válaszok?


a drága kedves matek tanár nem hagyott minket békén a téli szünetben sem kérlek segítsetek


.Határozd meg k,l és m értékét, ha

k=egy derékszögű háromszög legnagyobb szögének mérőszáma fokokban


l= ( - 1/2) x (-3) x (-4)


m= (2- 4/9):7/27


k=……………. l=…………………… m=…………………


Számítsd ki az n= k(l+m)/19 értékét!


n=………….



2. Ilonka néni öt, egymás melletti ágyás közül kettőbe salátát ( S ), háromba paprikát (P) szeretne ültetni úgy, hogy két szomszédos ágyásba ne kerüljön saláta. Keresd meg az összes a példától eltérő és a feltételeknek megfelelő lehetséges beültetést ! (5p.)


Pl.


S P S P P



előre is köszi olyan válaszokat ne hogy másoljam le vkiről mert az nem jó meg szeretném érteni



2012. dec. 29. 14:34
 1/3 anonim válasza:

Az első fogalmam sincs mi, a másodikat meg nem értem, hogy hogy nem tudod megcsinálni :D


S P S P P

S P P S P

S P P P S

P S P S P

P S P P S

P P S P S


szerintem ennyi van :D (a példa is benne van)

2012. dec. 29. 20:07
 2/3 anonim ***** válasza:

k=90, mert egy derékszögű háromszög legnagyobb szöge 90 fok.


l: három számot össze kell szorozni, például beütöd számológépbe, ha máshogy nem megy.

(-3)*(-4)=+12 és ez van még szorozva -1/2 -el, vagyis

+12*(-1/2)=-6


l=-6


m: ezt is csak ki kell számolni

2-4/9=18/9-4/9=14/9


(14/9) : (7/27) törtet törttel úgy osztok, hogy reciprokkal szorzok:


14/9 * 27/7 lehet egyszerűsíteni keresztbe a vége az, hogy

m=6


n=k*(l+m)/19

n=90*(-6+6)/19=90*0/19=0

2012. dec. 30. 12:06
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm mindkettőtöknek
2012. dec. 30. 12:10