Adott a ζ sűrűségfüggvénye
f(x) = a+bx^2 ha 0<=x<= 1
0 különben
A ζ várható értéke M(ζ )=0.525. Számítsa ki az a és b számokat!
2012. dec. 29. 02:20
1/3 A kérdező kommentje:
Útmutatás: Használja az f(x) várható értékére valamint a függvény alatti területre vonatkozó összefüggést!
2012. dec. 29. 02:21
2/3 anonim válasza:
A függvény integrálja 0-1 között éppen 1.
f(x) primitív függvénye: a*x+b/3*x^3
A határozott integrál értéke: (a+b/3)
a+b/3=1 ez az egyik egyenlet.
A várható érték x*f(x) integrálja.
ax+bx^3 primitív függvénye:
a/2*x^2+b/4*x^4
A határozott integrál értéke: a/2+b/4
a/2+b/4=0,525 ez a másik egyenlet.
2 egyenlet, 2 ismeretlennel, csak meg kell oldani.
a+b/3=1
3a+b=3
b=3-3a
a/2+b/4=0,525 /*4
2a+b=2,1
2a+(3-3a)=2,1
0,9=a
b=0,3
Ha nem rontottam el, akkor
0,9+0,3*x^2 sűrűségfüggvény a megoldás.
3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a segítséget !
2012. dec. 29. 11:55