Adott a ζ sűrűségfüggvénye

f(x) = a+bx^2 ha 0<=x<= 1

0 különben


A ζ várható értéke M(ζ )=0.525. Számítsa ki az a és b számokat!


2012. dec. 29. 02:20
 1/3 A kérdező kommentje:
Útmutatás: Használja az f(x) várható értékére valamint a függvény alatti területre vonatkozó összefüggést!
2012. dec. 29. 02:21
 2/3 anonim ***** válasza:

A függvény integrálja 0-1 között éppen 1.


f(x) primitív függvénye: a*x+b/3*x^3

A határozott integrál értéke: (a+b/3)


a+b/3=1 ez az egyik egyenlet.


A várható érték x*f(x) integrálja.


ax+bx^3 primitív függvénye:


a/2*x^2+b/4*x^4


A határozott integrál értéke: a/2+b/4


a/2+b/4=0,525 ez a másik egyenlet.


2 egyenlet, 2 ismeretlennel, csak meg kell oldani.


a+b/3=1

3a+b=3

b=3-3a


a/2+b/4=0,525 /*4

2a+b=2,1


2a+(3-3a)=2,1

0,9=a


b=0,3


Ha nem rontottam el, akkor

0,9+0,3*x^2 sűrűségfüggvény a megoldás.

2012. dec. 29. 10:16
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a segítséget !
2012. dec. 29. 11:55