Adjatok választ a matekban pls!?


feladat :

Egy 28 km-es túraútvonal két végéről egyszerre indul egymással szembe András és Béla. András 3 km-t, Béla pedig 4 km-t tesz meg óránként. Mennyi idő múlva találkoznak?


Légyszives irjátok meg mert még mára kell!



2012. nov. 18. 11:58
 1/2 anonim ***** válasza:
Egymáshoz képes a sebességük: 3+4=7 (km/h), kezdeti távolságuk 28 (km), tehát a találkozásig eltelt idő 28/7 = 4 (h). Tehát négy óra.
2012. nov. 18. 12:26
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen !
2012. nov. 18. 12:31