H.regi98 kérdése:

Valaki segít megoldani ezt a matekpéldát? Légyszi mindent lépésről-lépésre íjratok!

Két kerékpáros egyszerre indul egymással szemben két, egymástól 75 km-re lévő városból, és 2 és fél óra múlva találkozik. Az egyik sebessége 50%-kal nagyobb a másik sebességénél. A találkozásukig az út hány %-át teszi meg az egyik és hány %-át a másik?

2013. febr. 23. 12:30
 1/1 anonim ***** válasza:

Mivel az egyik kerékpáros sebessége 1,5-szer nagyobb,mint a másiké ,ezért az általa megtett út is 1,5-szer nagyobb lesz. Vagyis, amelyiknek nagyobb a sebessége, az fog megtenni annyiszor nagyobb utat , ahányszor nagyobb a sebessége. Az egyik kerékpáros útja:x, a másiké 1,5*x.

x+1,5*x = 75

2,5 *x = 75

x= 30

1,5*x =45

A találkozásig a kisebb sebességű megteszi az út 40%-át, a

másik pedig a 60%-át.

2013. febr. 23. 15:25