Két kerékpáros egyszerre indul egymással szemben két, egymástól 75 km-re lévő városból, és 2 és fél óra múlva találkozik. Az egyik sebessége 50%-kal nagyobb a másik sebességénél. A találkozásukig az út hány %-át teszi meg az egyik és hány %-át a másik?2013. febr. 23. 12:30
1/1 anonim válasza:
Mivel az egyik kerékpáros sebessége 1,5-szer nagyobb,mint a másiké ,ezért az általa megtett út is 1,5-szer nagyobb lesz. Vagyis, amelyiknek nagyobb a sebessége, az fog megtenni annyiszor nagyobb utat , ahányszor nagyobb a sebessége. Az egyik kerékpáros útja:x, a másiké 1,5*x.
x+1,5*x = 75
2,5 *x = 75
x= 30
1,5*x =45
A találkozásig a kisebb sebességű megteszi az út 40%-át, a
másik pedig a 60%-át.